• האגודה

איתור מנכל.ית חדשה לארגון

בימים אלו האגודה למען הלהט"ב נמצאת בתהליך איתור מנכל.ית חדשה לארגון, ועל מנת לסייע מעט בהבנת התפקיד. רצינו לתת מבט על עשיית המנכ"ל היוצא ועל הישגיו.

בחמש השנים האחרונות אוהד שימש כמנכ"ל האגודה למען הלהטב, במהלך תפקידו הקים את קואליציית ארגוני הקהילה הגאה המונה 18 ארגונים הפועלת מזה חמש שנים, הקואליציה הינה גורם מכונן למהלכים מרכזיים במאבק הלהטבי בשנים האחרונות. ב-2018 יזם והיה שותף לניהול מחקר מיפוי ראשון מסוגו על ארגוני הקהילה הגאה, המחקר הוא יוזמה משותפת של ארגוני קהילת הלהט"ב ושל מכון אלכא למנהיגות וממשל - ג'וינט ישראל ובוצע ע"י מכון צפנת . מחקר זה היה בסיס לתקצוב פרויקטים משותפים וחיזוק התשתיות של המאבק הגאה בישראל שול ארגוני הקהילה.
אוהד ניהל והיה שותף מרכזי במאבקים הגדולים של הקהילה הגאה בשנים האחרונות כגון :

> מחאת מטוס הגאווה ב-2016 לתקצוב הוגן לקהילה הגאה - בהסכם חסר תקדים מול האוצר בפעם הראשונה הושג תקציב של 10 מיליון שח בבסיס התקציב למטרות הקהילה הגאה.


> מחאת האימוץ ב- 2017- בעקבות תגובת משרד הרווחה לעמדת המדינה התקיימה הפגנה הכי גדולה עד אז של הקהילה הגאה 18000 איש בקרית הממשלה במחאה על חוסר השוויון בסוגיית האימוץ.


> מחאת השוויון ב-2018- אוהד היה מיוזמי ומנהלי מחאת השוויון בקיץ 2018 שכללה הכרזת יום שביתה אזרחי ראשון והפגנת ענק של 80000 איש.ה בכיכר רבין כמו כן היה שותף מרכזי בכתיבת מסמך דרישות הקהילה הגאה.


> מצע הגאווה לרשויות המקומיות ב- 2018- פיתוח מצע הגאווה ותפיסת המאבק המוניציפלית של הקהילה הגאה. דבר שהביא להרחבת המאבק למעל 70 ערים בישראל, הקמת קהילות מקומיות, שותפות עם חברי וחברות מועצה וראשי ערים מכל הארץ.


> חודש הגאווה 2019 - חודש חסר תקדים עם כמות אירועי הגאווה הגדולה ביותר עד אז, בפעם הראשונה בחודש יוני התקיימו ב- 55 ערים בישראל אירועי גאווה לציון המאבק הגאה בישראל לשוויון .


> הפגנה כנגד שר החינוך רפי פרץ ב-2019- כנגד דבריו בעד טיפולי המרה בהיותו שר החינוך.


> משפחה ישראלית גאה 2020 - קמפיין החוצות הקהילתי הכי גדול בהיסטוריה של הקהילה הגאה תחת הכותרת "משפחה ישראלית גאה" שיצא ביום המשפחה. הקמפיין כלל שילוט חוצות בכל הארץ וקמפיין דיגיטל נרחב .


במהלך תקופת כהונתו באגודה למען הלהטב, התבסס הארגון והפך מארגון תחת חובות לארגון ששילש את תקציבו, ושילש את כמות השכירות.ים שלו.