שש סיבות לצאת להצביע: הקהילה הגאה צועדת לקלפי


ב-30 לאוקטובר ייערכו הבחירות המוניציפליות שבסופן ייבחרו ראשי הערים וחברי המועצה שלנו, והקהילה הלהט"בית לא נשארת בבית. אלה כל הסיבות שאנחנו חייבים וחייבות לצאת להצביע: 1. כי הקהילה הלהט"בית היא כוח אזרחי, כלכלי ואלקטורלי. הומואים, לסביות, טרנסים*, ביסקסואלים/ות - אנחנו עשרה אחוזים מהאוכלוסייה, עשירית מבעלי זכות ההצבעה בכל יישוב ובעל עיר (זה המון!), ובכוחנו להכריע לטובת מועמדים שעובדים למעננו - ונגד מועמדים שעובדים נגדנו. נבחרי הציבור, גם ברמה הארצית וגם ברמה המקומית, צריכים להכיר בכוח שלנו ולדעת לא להתעסק איתנו.


2. כי רשימה שאין בה נציגות להט"בית - לא מייצגת את הציבור. לא יכול להיות שבעמדות קבלת ההחלטות לא יהיו א.נשים שעובדים בשבילנו, שמייצגים אותנו ושיהיו שם בשבילנו, כחברי וחברות הקהילה. יש רק שמונה חברי וחברות מועצה ידועים מהקהילה בכל הארץ, לא הגיע הזמן שנפגין נוכחות במקומות הקריטיים האלה?

3. כי כבר הוכחנו ש"יחד אנחנו חזקות" מול הממשלה, ועכשיו הגיע הזמן להפגין את העוצמה שלנו מול העירייה. אחרי שהשבתנו את המשק, גייסנו לצדנו עשרות מהחברות הגדולות ויצאנו בעשרות אלפים לרחובות נגד חוק הפונדקאות, הגיע הזמן שלנו לנצל את הבחירות המקומיות האלה כדי להמשיך את המאבק ולא לתת ללהט"בופובים להצביע בשבילנו.

4. כי בכוחה של עירייה לשפר את החיים שלנו, כבר מחר בבוקר. אף על פי שנדמה שההחלטות הגדולות נקבעות במשכן הכנסת ובמשרדי הממשלה, חיי היומיום של כולנו נקבעים במועצות הרשויות המקומיות. החל מתקציבים לטובת יוזמות למען הקהילה הלהט"בית, דרך גיבוי של קיום מרכז גאה ושל מצעד גאווה בעיר ועד למתן ייצוג שוויוני במוסדות, מאבק בלהט"בופוביה ברמה המקומית ופתיחות של העירייה לכל מצוקה ובקשה - בשפה שוויוניות ומכילה ועם מודעות לבעיות שאיתן אנחנו מתמודדים/ות.

5. כי לא ניתן לכלוא אותנו בתל אביב. מגיע לנו להיות אנחנו בכל עיר ויישוב - גם בלוד, גם בבאר שבע, גם בחיפה, גם בבית שמש, גם בקריית מלאכי, גם בטבריה וגם בירושלים. ובכלל, גם בערים שנחשבות לשוויוניות ופלורליסטיות עדיין יש מה לעשות. אבל אסור לשכוח שגם הצביון שלהן תמיד עומד בסכנה אם הציבור הליברלי והסובלני לא ייצא להצביע למועמדים הנכונים, ומנגד, הצביון של הערים שלא מככבות בראש רשימת היישובים הידידותיים ללהט"ב - יכול להשתנות לטובה. זה בידיים שלנו.

6. כי רשימות שחתמו על מצע הגאווה ראויות לקולנו ולחיזוק שלנו. העניין הוא לא רק למנוע ממועמדים להט"בופובים וחשוכים להגיע לעמדת כוח, אלא גם לחזק את מי שמאמינים בשוויון ובחירות - והתחייבו לפעול למענם. מצע הגאווה הוא האמנה שלנו עם המתמודדים בבחירות, שמי שחתם עליו מצהיר על תמיכה בקהילה ומחויבות לשורת נושאים - ייצוג שוויוני, תקצוב אירועים עבור הקהילה, הגברת תכנים של קבלה וסובלנות במערכת החינוך, אפס סובלנות לפשעי שנאה והתאמת הטופסולוגיה לקשת הלהט"בית.

רוצות ורוצים לבדוק מי הרשימות שהרוויחו את הקול שלנו וחתמו על מצע הגאווה? הפירוט המלא נמצא כאן: https://www.lgbt.org.il/signatures


0 views