עכשיו תורנו להגיד לא, הקהילה הגאה שובתת!


עכשיו תורנו להגיד לא, הקהילה הגאה שובתת!


ביום ראשון הקרוב (22.07.2018), אנחנו - לסביות, הומואים, ביסקסואלים, טרנסג'נדרים וקווירים - נשבות במחאה על האפליה, הלהט"בופוביה והדיכוי שמהם סובלת הקהילה הגאה. עובדים ועובדות מהקהילה, וכן תומכינו ושותפינו, ייעדרו ממקומות העבודה ויסגרו את עסקיהם בפעם הראשונה שבה הקהילה הגאה יוצאת לשביתה ארצית. לאחרונה אנו עדות לשורת מקרים ומעשים מפלים, בהם ניסיון לרצח טרנסג'נדרית, העברת חוק הפונדקאות המפלה במכוון זוגות גברים מאותו המין, אפליה ברישום הורות של זוג נשים, שריפת דגל גאווה והתבטאויות גזעניות ואלימות חסרות תקדים מצד פוליטיקאים קיצוניים.

אבל השביתה היא על יותר מכך. אנחנו שובתות על אפליה מתמשכת של שנים, על אמירות גזעניות ולהט"בופוביות, על אלימות נגד טרנס, אחוזי התאבדות גבוהים, רישום הורות, ביטחון ברחובות, הכרה, נישואין, גירושין. אנחנו שובתות על יחס מפלה של הרשויות, על תעודות לידה, על תרומת ביציות בין בנות זוג, אפליה בתנאי מעצר, איסור על טיפולי המרה, פונדקאות, אימוץ, חוסר בתקצוב לבריאות ורווחה גאה. אנחנו שובתות כי נמאס לנו. כי הגיעו מים עד הנפש. כי אנחנו החברה הישראלית, אנחנו נלחמות על דמותה של המדינה שלנו - חופשית וליברלית.

מאחר שזו לא שביתה "רגילה", שבה עובדים מוחים על תנאי העסקתם, היעדרות ממקום העבודה מצריכה אישור. רצוי לבקש מהמעסיק להיעדר באותו יום ולקבל חופשה, כאשר רצוי לנהוג בכנות מולו ולגייס אותו לעניין מתוך אמונה בצדקת הדרך. אם אין באפשרותך להיעדר ממקום העבודה, לבשי חולצה שחורה והסבירי במקום העבודה מדוע הקהילה הגאה ושותפיה שובתים. כמו כן, אל השביתה הצטרפה ההסתדרות, כמו גם מאות חברות ועסקים מכל רחבי המשק ובהם: אי-ביי, מטריקס, IBM, מיקרוסופט, סודה סטרים, מכון ויצמן, מד"א, התאחדות הסטודנטים, רשות שדות התעופה, עיריית תל אביב-יפו ועוד.

בנוסף לשביתה, יוקמו ביום ראשון ארבעה מוקדי מחאה - בירושלים, בבאר שבע, בחיפה ובתל אביב. מוקד המחאה המרכזי יהיה בשדרות רוטשילד בתל אביב, שם ייתכנסו עשרות פעילות ופעילים לקידום שוויון זכויות הקהילה, ובהם מובילות מאבקי הקהילה, אמנים/ות, עיתונאים/ות, בני ובנות נוער, חניכי ארגון הנוער איג"י ונבחרי הציבור של הקהילה הלהט"בית. בשעה 19:00 תתקיים הפגנת הזדהות עם חברות וחברי הקהילה הטרנסית במחאה על האלימות המופנית כלפיה.

"כדאי שראש הממשלה יבין - המחאה הזאת היא לא על חוק כזה או אחר - היא על שלילת כל הזכויות מאיתנו", מסרה חן אריאלי, יו"ר האגודה למען הלהט"ב. "נישואים, הורות, הכרה בהורות שכבר נעשתה. המשפחה הלהט"בית לא מוכרת על ידי מדינת ישראל בשום שלב שלה. ההצהרות הריקות והנאומים היפים באנגלית מתבטלים ברגע שהפוליטיקאים החרדים והדתיים מצווים על נתניהו להצביע נגדנו ובכל פעם מחדש הוא נכנע לתכתיבים שלהם". אריאלי הוסיפה כי "אנחנו יוצאות לרחובות כי הגיע הזמן לשוויון מלא. המשפחה שלי שווה לכל משפחה אחרת במדינת ישראל ואנחנו נילחם עד שנקבל את השוויון שמגיע לנו".

קישור לאיוונט של השביתה בפייסבוק:

https://www.facebook.com/events/1822047597840863/


456 views