בבחירות 2021, הקהילה הגאה שמה קץ לאפליה.

אז על מה המאבק שלנו? כמובן - על הזכות להיות אזרחים ואזרחיות שוות זכויות במדינה שלנו. למרות שזאת המאה ה-21, המציאות היא שלהט"ב עדיין מופלות ומופלים לרעה. בתקשורת מקובל להזכיר בעיקר את האפליה בנישואים ובפונדקאות, אבל האמת היא שהאפליה נגד להט"ב עמוקה ורחבה הרבה יותר, וכוללת היבטים רבים שכלל אינם מוכרים בציבור הרחב. 

בתכנית העבודה שלנו מול הממשלה והכנסת ("מפת דרכים לזכויות להט"ב") מיפינו בכתב את זירות האפליה נגד להט"ב והצענו להן פתרונות קונקרטיים שיביאו את מדינת ישראל לעידן חדש של פתיחות וסובלנות.  

כאן נציג בתמצית את הפעולות העיקריות המפורטות ב"מפת הדרכים". הציפייה שלנו מנבחרי הציבור במדינת ישראל לפעול כמיטב יכולתם, וביחד איתנו, כדי להפוך את החזון הזה מחלום למציאות, ובמהרה בימינו.

מפגשי-סיעות.jpg

דרישות ארגוני הקהילה הגאה לשיפור מעמד הלהט״ב

בימים אלה קואליציית ארגוני הקהילה הגאה מסיימת את סבב הפגישות עם ראשי המפלגות. בפגישות האלה חשוב לנו להשמיע את הקול המשותף שלנו, לשוחח על האפליה, המיאוס מההבטחות שהופרו ובעיקר - להבין מה המפלגות השונות מתחייבות לעשות עבורנו.

בפגישות הצגנו בפניהם.ן 10 צעדים ראשונים שהציפייה שלנו מכל מפלגה שתומכת בנו לקדם מיד לאחר הבחירות:

Web sitem Google uyumlu olacak mı?


Web siteniz başta Google olmak üzere tüm arama motorları ile uyumlu tasarlanır.
Kurumsal mail adreslerimiz olacak mı?


Teklifimizi 3 ad kurumsal mail adresi dahil olacak şekilde hazırlıyor ve iletiyoruz, fiyatlarımıza 3 ad kurumsal mail dahil olup arzu edilmesi halinde opsiyonel olarak arttırılabilmektedir.
Sitemde kendim düzenleme yapabilirmiyim?


Sitenizde size özel Türkçe yönetim panelinden düzenleme yapabilirsiniz. Mevcut site içeriğinizde yapılacak düzenlemelerde hiç bir ücret almaksızın destek hizmeti veriyor sizin adınıza düzenlemeleri biz yapıyoruz.
Sitemde SSL sertifikası olmalı mı?


Google son yaptığı değişikliklerle kurumsal web sitelerinde de SSL ( güvenlik ) sertifikası olmasını önermekte SSL sertifikası olan siteler Google da daha üst sıralarda yerini almakta. Sitenizin tasarımı sırasında SSL sertifikanızı aktive ediyoruz.
Sitem mobil cihaz uyumlu olacak mı?


Sitenizin tasarımını mobil cihaz uyumlu olacak şekilde tasarlıyoruz. Google mobil uyumlu olmayan siteleri indeklememekte , web sitenizin tasarımının mobil cihaz uyumlu olmasına mutlaka önem vermelisiniz.
Web sitemiz 2 dil seçeneği ile yaptırabilirmiyim?


Web sitenizin tasarımını istediğiniz dil seçeneklerinde tasarlayabiliriz. Teknik altyapımız çok dilli site tasarımına uyumludur.
Sitem tüm tarayıcılarda çalışır mı?


Siteniz Google Chrome, Firefox, İnternet Explorer, Safari başta olmak üzere tüm tarayıcıların son sürümleri ile kusursuz şekilde çalışmaktadır.
Ödememi nasıl yapabilirim?


Ödemelerinizi , havale, eft, yada kredi kartı ile yapabilirsiniz.
Web sitemin tasarım ücretini taksitle ödeyebilirmiyim?


Evet ödemelerinizi taksitle 12 aya varan vade seçenekleri ile yapabilirsiniz.
Sözleşme yapıyormusunuz?


Evet , sözlemeli kurumsal hizmet veriyoruz. Müşterilerimizin mağduriyet yaşamamaları ve bizden gönül rahatlığı ile hizmet almaları için tüm söylediklerimizi teklifimiz ve sözleşmemizde yazılı kayıt altına alıyoruz.
SEO çalışması yapıyormusunuz?


Web sitenizin tasarımı aşamasında teklifimiz dahilinde temel SEO çalışmasını site ve sayfa lar için yapıyoruz. Arama motorlarında başta GOOGLE da üst sıralarda yerinizi almanız için elimizden geleni yapıyoruz.
Destek almam gerekirse yardımcı oluyormusunuz?


Haftanın 7 günü destek hizmeti sağlıyoruz. Hafta için mail ve skype ile canlı destek, haftasonu mail ile destek alabilirsiniz.
Hosting satın almalımıyım?


Hayır size web siteniz için sınırsız hosting alanı sağlıyoruz.
Daha önce ki domain ( alan adı ) kullanabilir miyim?


Evet daha önce tescil ettiğiniz alan adını DNS yönlendirmesi yaprak kullnabilirsiniz. Merak etmeyin bu konuda teknik destek sağlayacağız.
Dönüşüm Hedefli Reklamcılık Nedir


Her işletmenin bir dönüşüm hedefi vardır; satış yapmak, müşteri verisi toplamak, sayfa görüntüleme sayısını artırmak gibi, tüm bu hedefleri değerlendirir ve sizin işletme hedefinizi maksimum seviyede sağlayacak şekilde dijital pazarlama stratejinizi oluştururuz.
Toplantılar neden ZOOM üzerinden ?


Salgın bize gösterdiki toplantılar için yolda geçen zaman kaybı ve oluşan maliyetler tamamen işin hızına ve fiyatına olumsuz etki ediyor.
Web tasarım ve reklam çalışmalarınız öncesinde, sonrasında ve reklam çalışmalarının devam ettiği zaman diliminde toplantılarımızı ZOOM programı üzerinden görüntülü olarak gerçekleştiriyoruz.

Tabii ki sağlığınızda bizim için çok değerli bu kararı alırken bunuda düşündük sizin sağlığınızı da düşünüyoruz.
Neden Plus Creative Ajans ?


Sorunun cevabı sizde yılların tecrübesine sahip kurumsal bir iş ortağı ile çalışarak maksimum derecede fayda sağlamak mı yoksa maliyete katlanıp , para harcayıp beğenmediğiniz bir iş ve size fayda sağlamayan bir dijital ajansla mı çalışmak istersiniz?

סיכום מצעי המפלגות בבחירות 2021

מיפינו את 13 המפלגות שנמצאות בכנסת, או כאלה שנוטות לעבור את אחוז החסימה בסקרים, ובדקנו אותן ביחס ל-4 פרמטרים:

1.    האם הייתה נכונות מצד ראש.ת המפלגה להיפגש עם ארגוני הקהילה הגאה?
2.    האם בקדנציה האחרונה חברי הכנסת מטעם המפלגה הצביעו בעד זכויות להט"ב?
3.    האם המפלגה פרסמה מצע גאה עדכני?
4.    האם המפלגה מתחייבת לקדם את עשר הדרישות של ארגוני הקהילה הגאה

התוצאות המלאות לפניך ומקרא הצבעים מאוד פשוט:

ירוק זה לגמרי בעדנו, צהוב זה ככה-ככה, ואדום זה ממש (אבל ממש) לא בכיוון.

מתוך 13 המפלגות, שש מפלגות מחויבות במידה כזאת או אחרת לזכויות להט"ב, והחדשות הטובות הן שהמפלגות הללו נמצאות בכל הרצף הפוליטי: בימין (ישראל ביתנו, תקווה חדשה), במרכז (יש עתיד, כחול-לבן) ובשמאל (מרצ, העבודה). 5 מתוכן הבטיחו להכניס זכויות להט"ב לקווי היסוד של הממשלה הבאה, אם יצטרפו אליה. המשמעות היא שכל אחד ואחת מאיתנו יכול.ה למצוא בית פוליטי שמכבד אותנו ומחויב לנו. 

אבל יש גם חדשות רעות: בבחירות מתמודדות שבע מפלגות שלא סופרות אותנו. חלקן אדישות לאפליה כלפינו, וחלקן ממש פועלות נגדנו. אם חלילה המפלגות האלה, הצבועות באדום, ירכיבו יחד את הממשלה הבאה, המאבק שלנו לשוויון זכויות יקבל מכה קשה וכואבת, וזה עשוי לפגוש גם אותך בנקודות הכי רגישות בחיים.

בבחירות האלה, בואו נעשה פשוט את הדבר הנכון: נתמוך רק במפלגות שתומכות בנו! 💪

 
Shadow

החופש מאלימות והסתה

ככל שהמאבק של הקהילה הגאה צובר תאוצה ומתנחל בלבבות, כך צפים משולי החברה קולות מכוערים ומסיתים שמכנים אותנו "לא בריאים", "לא טבעיים", ואף קוראים לפגוע בנו. אנשי ציבור, פוליטיקאים, רבנים וגם "סתם" אנשים מפיצים נגדנו שנאה עיוורת - והשנאה הזאת הורגת ופוגעת מדי יום באלפי קורבנות - להט"בים שהותקפו פיזית ומילולית, נזרקו החוצה מבתיהן.ם וקהילותיהן.ם, ונדחפו לקצה - לעיתים עד כדי ייאוש ואובדנות.

מה נדרש?

 1. הטמעת חוזר מנכ"ל להתאמה ונגישות של מערכת החינוך ללהט"ב, במטרה לתת מענים מערכתיים לקשיים טיפוסיים של להט"ב במערכת החינוך.

 2. הרחבת תקנת חינוך לסובלנות ל-8 מיליון ₪, לטובת הרחבת סדנאות ההסברה שמקיימים ארגוני הקהילה בבתי-ספר ולצוותים החינוכיים ברחבי הארץ.

 3. אישור הצעת חוק לאיסור "טיפולי המרה" לקטינים שתכלול עונש פלילי מרתיע עבור אנשים שמבצעים או מפנים קטינים לטיפולי המרה, וכן הקניית זכות לפיצוי כספי ללא הוכחת נזק במסגרת תביעה נזיקית של קטין שעבר "טיפולי המרה" כנגד המטפל או המשדל.

 4. קידום הכשרות בנושא להט"ב בגופים ציבוריים המעניקים שירות לציבור הרחב והשקת קמפיין דיגיטלי ממשלתי ארצי למאבק בלהט"בופוביה.

 5. הקמת צוות בין-משרדי להנגשת כל הטפסים הממשלתיים ללהט"ב בדגש על בני/בנות זוג מאותו מין, אנשים על הקשת הטרנסית ומשפחות גאות.

 6. הכרה בנפגעי פשעי שנאת באמצעות תיקון חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה כך שישווה את מעמדם של קורבנות פשעי שנאה למעמד קורבנות טרור על רקע לאומני.

 7. טיפול בפשעי שנאה באמצעות הוספת עילה של זהות מגדרית להגדרת העבירה של פשעי שנאה בחוק העונשין, והקמת צוות משטרתי קבוע שמטרתו רישום, אכיפה והגברת דיווח על פשעי שנאה על רקע להט"בופובי.

 
 
Sleeping Newborn

החופש להקים משפחה ולחיות בזוגיות

baby-boy.png

בנישואים, באימוץ, בפונדקאות, בהורות משותפת וברישום הורות - בכל נתיב שבו נבחר להביא ילדים וילדות לעולם או לנסות למסד זוגיות - נתקל באפליה מצד המדינה: האפליה בנישואים, באימוץ ובפונדקאות היא אפליה מפורשת בחוק. האפליה נגד להט"ב שבוחרים.ות בהורות משותפת מתבטאת בסירוב להכיר בהורה השלישי או הרביעי (בן או בת הזוג של ההורה הביולוגי). אפילו כלפי בני ובנות זוג שצלחו את הקשיים והביאו ילדים לעולם (בין שבאמצעות תרומת זרע אנונימית או פונדקאות בחו"ל), מופנית דרישה מפלה לרישום הורות באמצעות הליך משפטי שדורש זמן, כסף ועמידה בקריטריונים לא רלבנטיים, וזאת בניגוד לזוגות הטרוסקסואליים שנרשמים בפשטות ובחינם.

מה נדרש?

 1. אישור חוק נישואים אזרחיים כמו בכל מדינה מתוקנת.

 2. תיקון חוק האימוץ כך שיאפשר אימוץ ילדים ע"י "בני זוג" ולא רק "איש ואשתו".

 3. תיקון חוק הפונדקאות כך שירחיב את הזכאות להליך פונדקאות גם לבני זוג מאותו המין ולגברים יחידניים.

 4. תיקון חוק מרשם האוכלוסין באופן שיאפשר רישום הורה שהוא בן או בת זוג של ההורה הביולוגי - באותם תנאים שבו נרשמים הורים שהם בני זוג הטרוסקסואליים.

 5. אישור חוק להסדרת בנקי הזרע שיביא להשוואת מעמדן המשפטי של בנות זוג של נתרמת – למעמד בני זוג של נתרמת, באופן שדי בהצהרה משותפת של הנתרמת ובת זוגה על מנת להעניק לבת זוגה מעמד הורי. 

 6. הכרה משפטית במסגרות משפחתיות של הורות משותפת שבהן בנוסף לשני ההורים הביולוגיים יש הורה נוסף חסר מעמד משפטי (בן או בת הזוג של ההורה הביולוגי).

 7. שינוי נהלי רשות האוכלוסין ביחס לרישום תעודות לידה כך ששני ההורים יירשמו בתעודות הלידה של ילדיהם.

Holding Hands

החופש ליהנות משירותי בריאות ורווחה נגישים

woman.png

מערכות הרווחה והבריאות של מדינת ישראל אמורות להיות נגישות לכל אזרחי המדינה, ללא קשר למאפיינים כמו נטייה מינית או זהות מגדרית. עד כאן התיאוריה. בפרקטיקה, מערכות הרווחה והבריאות דווקא פחות נגישות לאוכלוסיות שהכי נזקקות להן, ובתוכן להט"ב מהקבוצות הכי מוחלשות ומודרות כמו אנשים בגיל השלישי, אנשים על הקשת הטרנסית, ולהט"ב ללא עורף משפחתי וכלכלי - בפרט מהחברה החרדית והערבית.

במקרים רבים להט"ב מהקבוצות האלה פשוט נופלים בין הכיסאות ואינם מקבלים את הסיוע שהמדינה אמורה לתת כדי שיוכלו לחיות בכבוד.

מה נדרש?

 1. סיום האפליה התקציבית כלפי הקהילה הגאה באמצעות הקצאת 180 מיליון ₪ בבסיס תקציב המדינה לטובת פיתוח מענים ייחודיים ללהט"ב.

 2. שינוי סעיף המין במרשם האוכלוסין באמצעות הצהרה עצמית (ולא בכפוף לאישור וועדה של משרד הבריאות כפי שנהוג כיום).

 3. הכללת להט"ב ומשפחות גאות במפקדים ובבדיקות של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

 4. הוספת והרחבת תקנים של עו"ס מומחים ללהט"ב ברשויות המקומיות.

 5. הרחבת מערך הלנת החירום ללהט"ב ללא עורף משפחתי באמצעות פתיחת שלוש מסגרות חוץ-ביתיות נוספות, בדגש על להט"ב מעל גיל 25 ומחוץ לגוש דן (ירושלים, חיפה, באר שבע).

 6. הכשרות צוותים רפואיים לסוגיות רפואיות ייחודיות ללהט"ב והשקעה תקציבית בפיתוח תכנית לאומית למיגור HIV.

 7. פיתוח מענים כוללים לזקנים להט"ב בדיור מוגן ובבתי אבות באמצעות הכשרות למטפלים, עו"סים ואנשי מקצוע בתחום, והקמת מסגרות קהילתיות מתוקצבות לזקנים להט"ב.

 8. טיפול באפליית הקשת הטרנסית בתעסוקה באמצעות מערכי הכשרה והשמה ייעודיים עבור הקשת הטרנסית והכשרת מעסיקים בשיתוף פעולה עם ארגוני הקהילה.

 
מפגשי-סיעות.jpg

סיכום המפגשים עם ראשי המפלגות הגדולות

*לחצו על התמונה כדי לקרוא את הסיכום עם ראשי המפלגות.

 

תמכו במאבק

הקהילה הגאה מחזיקה כוח פוליטי אדיר שערכו האלקטורלי עולה על עשרה מנדטים. זאת האחריות של כל אחד ואחת מאיתנו לעשות בכוח הזה שימוש מושכל, ולהעניק את הקולות שלנו למפלגות שדואגות לנו.

 כל תרומה שלכם.ן תעזור לנו להגדיל את הקמפיין ולחזק את המאבק, בואו נשים סוף   לאפלייה, תרמו עכשיו.